KalastusInfo.ee

Sa ei ole sisse loginud.

24.07.2006 10:50 #1 Miq78

Miq78
Registreeritud kasutaja

Nõuandeid algajale kalamehele

Tere siis.

Küsiksi nii, et millist spinningut valida kui püüda rohkem järvel. Mis pikkus oleks parim,  millist rulli sinna külge eelistada, lantide valik on päris metsik jne. big_smile 
hetkel on olemas üks veopüügi rull sellele vaataksin ka mingi ritva, et kas on spetsiaalsed veopüügi ritvad  lõunakekuse kalastuspoes  käisin, üks ritv oli mingi eriti jämeda käepidemega kas midagi sellist või sobib sama ritva ka samahästi kui see mis viskamiseks. Hobiklubist lugesin Koržetsi lugu vedelist trollinguni, väga põnev, et landid on ka kergemad.
Igast küsimusi siin jutus nüüd ehk oskate  nõu anda. või midagi soovitada.

Põhiline püük on paadist ja üks asi sai esimese püügiga selgeks kahva on vaja mudu seda kala veest kätte ei saa.   

Mihkel.

Eemal

24.07.2006 12:05 #2 saareke

saareke
Moderaator

Re: Nõuandeid algajale kalamehele

Tere Mihkel!
Spetsid kasutavad erinevaid riistu ka paadist püügil - olenevalt sellest, kas loobid lanti või vead järgi. Põhimõtteliselt on võimalik ka sama spinningut kasutada - jällegi olenevalt sellest kui sageli paadiga järvele satud. Kui võtad asja tõsiselt ette, siis soovitan eraldi varustuse soetada.
Kui oled siit lõuna poolt pärit, siis soovitan Tartus Trapperi poest nõu küsida - seal meie klubi liikmed tööl ja aitavad Sind kindlasti. Ütle, et siit saidilt soovitati ...
Isiklikult püüan järvel 2,4 m pikkuse Blazeri ridvaga, millel Shimano CX400 peal - edukalt juba oma 5 aastat. Ja kahv on tõesti hädavajalik kalamehele.

Foorumis

24.07.2006 12:55 #3 Miq78

Miq78
Registreeritud kasutaja

Tere taas!
Tänud saareke!
Olen jah siit lõunakandist  ja hüppan sealt Trapperi poest kindlasti läbi saan aru, et see asub kuskil võru tn ?
Arvasin isegi, et parim on ikka iga asja jaoks oma.
Korra nädalas proovime ikka sõbraga kuhugi järvle saada !

Eemal

24.07.2006 13:26 #4 saareke

saareke
Moderaator

Vaat, seda varustust ongi neti teel raske soovitada, sest parem on oma silmaga kaeda ja käega katsuda - maitsed ju nii erinevad.
Võru tn-l asub jah see pood

Foorumis

31.08.2006 16:06 #5 Tauri

Tauri
Registreeritud kasutaja

Kõige lihtsam mine kalastustarvete poodi ja kysi müüja käest, tema oskab soovitada sulle!

Eemal

04.09.2006 15:34 #6 pealik

pealik
Klubi liige

Mnjah omalt poolt võin lisada, et süües kasvab isu ja kui õige veri sees ja esimene spinning ostetud ja esimesed paarkümmend kala kätte saadud, hakkad ise taipama, mis võiks, millises kohas teisiti olla. Mõnel pool pikem ritv mõnel pool jämedam ja kuskil suurem rull jne. Ühte, universaalset varustust ei oska küll soovitada, aga nagu ütlesin kui kihelus ikke sees küll muu tuleb ise aja jooksul.

Eemal

03.10.2006 19:24 #7 berta

berta
Registreeritud kasutaja

Minge UL tüüpi või sellelähedase testiga püügiriistadele üle. Isegi 1kg haug pakub selliste riistadega püügil väga suure elamuse.

Eemal

04.10.2006 11:20 #8 vanakala

vanakala
Admin

Huvitav, mida säärased püügiriistad endast kujutavad? hmm

Eemal

05.10.2006 20:34 #9 salakala

salakala
Klubi liige

et ikka hästi hästi peenike kõik smile

Eemal

09.10.2006 12:52 #10 pealik

pealik
Klubi liige

UL-ultra light

Eemal

09.10.2006 18:45 #11 berta

berta
Registreeritud kasutaja

On jah hästi peenike :-) Tegelikult see on meeldimie asi. Ise alles sellel aastal tegin algust ja minule hakkas meeldima.

Eemal

07.01.2007 18:55 #12 MÄU

MÄU
Registreeritud kasutaja

TERE;kalamehed!Mul küsimus:kas elus söödaga tohib sääduse järgi püüda(unnaga)?

Eemal

17.06.2007 10:01 #13 Miq78

Miq78
Registreeritud kasutaja

Tere taas!

Tänaseks on  varustus selline : võtsin ritva shimano Alivio 210 ja test 10 -30g
shimano rulliga sedona 4000 . see on alustuseks hea komplekt selline keskimine ,  selle rulli olen nüüd sättinud DAM ridvale 210 test 2-25g ja see ritv  on tundlikum ja sobib mulle rohkem . samast DAM ritva seerjast  võtsin veel 185 test 5-25g ja lisasin kinnise ABU rulli abumatic. see rull on kuidagi kahtlane, vanasti olid Abu rullid hoopis midagi muud see kuidagi ragiseb nagu polekski laagreid sees kuid see komplekt meeldib ikkagi kõige rohkem.

nüüd olen taas mõtlema hakkanud varustust täiendada, et püüda meres.
ridvaks ehk 270 aga mis test  olen näinud sellist varjanti 5-40g mis see enndast kujutab ? 
ja see rull peaks ka vist mingi vastav olema kuigi see sedona 4000 tundub ka sinna sobivat, et pigem 210 ridvale hoopis mõni väiksem rull.
kellegil on rohkem mere püügi kogemust, annab nõu ?
mida kujutavad endast DAM rullid ?

Eemal

18.06.2007 21:36 #14 saareke

saareke
Moderaator

Tere Mihkel!
Põlise maarotina ei oska ma sulle vist kõige paremat nõu anda kuid see vahemik 5-40g tundub kuidagi huvitavalt suur. 4000 rull on sellise pikkusega ridvale ok.
Endale olen varustust komplekteerinud põhimõttega, et tundlikumad ja väiksema testiga ridvad kokku väiksema pooliga rulliga ja suuremad siis omavahel kokku. Kuid keegi ei keela rulle teistele ritvadele ringi tõsta. Kõik sõltub lõpuks sellest, kuhu ja mida püüdma lähed.
DAM-i rulli pole kasutanud, ei oska kommenteerida. Viimati ostsin Trapperist Lineaeffe rulli ja töötab hästi. Soovitan Sul vaadata internetipoodides ringi, Okuma on samuti usaldusväärne tegija. http://www.kalastusinfo.ee/sisu/kasulik … e-poed.php

Foorumis

15.07.2012 21:36 #15 hiiuhaug

hiiuhaug
Registreeritud kasutaja

kust võiks saada head lendõnge ja selle varustust?

Eemal

03.08.2012 09:19 #16 saareke

saareke
Moderaator

Võid vaadata kalastuspoodidesse aga ka lendõngitsejate foorumi e-poodi www

Foorumis

27.04.2013 12:14 #17 Jeekim

Jeekim
Klubi liige

Otsisin tükk aega sobivat ritva leechiga püügiks, mis oleks suuteline viskama kergeid peibutisi, kuid ei oleks tipust liiga läbipainduvad ja võimaldaks anda leechile ka teravamat mängu. Sel kevadel lisandus minu varustusesse Major Crafti forellipüügi spinninguritv "Nextino" 622L. http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod … -622l.html
Ritv on 188 cm pikk, kaalub 90 g, valmistatud Hiinas nagu enamus ritvu tänapäeval. Oma testi piires viskeomadused on väga head. Ka kala sööste taltsutab suurepäraselt, kuigi päris hiiglasi pole veel trehvanud. Ka ridva tipu viskejärgne vibratsioon on tõesti minimaalne. Väljanägemine ja viimistlus samuti väga head. Esialgse väikse miinusena tundusid pisikesed ridvarõngad, kuid pärast mõningaid püügikordi olen ka loobunud ideest vahetada paar rõngast.
Neile, kes veel otsivad alanud hooajaks forelliritva, julgen küll ühe variandina "Nextinot" soovitada.

Eemal

09.05.2013 20:36 #18 hullumaja3

hullumaja3
Registreeritud kasutaja

kas alla 16 aastasel on vaja kalastusloa eest maksta spininguga püügi eest

Eemal

10.05.2013 07:19 #19 vanakala

vanakala
Admin

Ei ole, välja arvatud piirkonnad, kus õiguse püügiks annab kalastuskaart.

Eemal

Foorumi jalus