KalastusInfo.ee

Sa ei ole sisse loginud.

29.07.2006 16:38 #1 vanakala

vanakala
Admin

Võistlus: Tonkapüük Palupõhjas

Sai meie klubi presidendi, Leaga, võistluse toimumise aega arutatud ning tõdetud, et parima aja leidmisel oleks palju abi ka potentsiaalsete võistlejate arvamusest toimumise aja suhtes. Võistlus on kahepäevane ning toimub nädalavahetusel. Kuna 20. on linnujahi algus, siis paljudele see nädalavahetus tõenäoliselt ei sobi, seega pakuks praegu välja nädalavahetused 26-27august ja 2-3 september.

Niisiis seltsimehed kalamehed, avaldage aja suhtes oma arvamust ja muude asjade suhtes muidugi kaa, aga seda teistes foorumi teemades!

Eemal

31.07.2006 19:17 #2 salakala

salakala
Klubi liige

Re: Võistlus: Tonkapüük Palupõhjas

enam-vähem sobivad mõlemad ajad.

Eemal

03.08.2006 11:37 #3 pealik

pealik
Klubi liige

sobivad mõlemad ajad

Eemal

10.08.2006 22:00 #4 saareke

saareke
Moderaator

Tonkatamine toimub Palupõhjas 16.-17. septembril.

Eemal

07.09.2006 09:23 #5 pealik

pealik
Klubi liige

Kuulge sepad nüüd siis minul sületäis küsimusi selle tonkatamise reeglite kohta, kas reeglid tulevad kui jah siis millal. Näiteks kas tina asemel võib olla söödatops ja mitu lipsu võib küljes olla ja mitme tonkaga võib püüda jne. kuna tonkal häste palju võimalusi, siis peaks segaduste ära hoidmise mõttes miskit reeglid kuidagi kokku leppima.

Eemal

07.09.2006 10:17 #6 vanakala

vanakala
Admin

Stas pidi võistlusreglemendi paika panema, loodetavasti sel nädalal.

Def: põhjaõng (tonka, krunda), mis koosneb õngenöörist, raskusest, kuni kolmest lipsudega kinnitatud üheharulisest konksust, võib olla varustatud ridva või ujukiga

Kuna kirjelduses pole öeldud, mida raskuseks kasutatakse, siis seo või telliskivi sinna otsa, ja võid valida sellise aukudega kuhu saab ka sööta sisse toppida... smile. Tegelt arvan, et lubatud võiks olla kõik, mis mahub kirjelduse alla ja iga võistleja tohib püüda ühe tonkaga, millel on kuni 3 lipsu. Kuna teistel rahvaspordialadel on tehniline pool ja taiplikkus järjest olulisemaks muutumas, siis miks peaks kalapüügil teistmoodi olema? Lõppkokkuvõttes on eesmärk see, et võtaks kala ja siis alles kalamees, mitte vastupidi! Seega kasutada oleks lubatud kõik kavalused ja nipid, v.a. kalavaru destrueerivad ja kaasvõitlejaid otseselt demoraliseerivad võtted.

Eemal

07.09.2006 11:17 #7 pealik

pealik
Klubi liige

Kulla Aimar, sa ju kõrgelt haritud ja peaksid teadma, et summa ei olene liidetavate järjekorrast vaid liitjast ja kumb enne võtab ei ole primaarne, kasvõi korraga. Aga see küsimus kas püüda ühe või kahe varrega on lihtsalt sellest , et ei tea ju kuidas kala ja kala võtuga lood on , sellist Saare järve kaevu üritust ei tahaks nagu rohkem kogeda sellepärast korraks jäin mõtisklema, aga samas tundub, et kala siiski liigub ja püügiruumi kokkuhoiu mõttes vist tõesti targem põrutada ühe tonkaga.

Eemal

07.09.2006 13:22 #8 vanakala

vanakala
Admin

Vahest tundub, et ikka oleneb küll kumb enne võtab, aga võibolla on see minu halb praktika. Kuna aga püügiruum teab mis suur pole, siis usun, et igale võistlejale esialgu 1 tonka kui aga žürii otsustab laiemale püügitingiterritooriumile viidates teisiti, siis pole mul mitme tonkaga püügi vastu kah midagi.

Eemal

07.09.2006 15:17 #9 pealik

pealik
Klubi liige

just just see, sõltub liitjast. Aga muidu olen sinuga ühel nõul igati.

Eemal

07.09.2006 17:52 #10 saareke

saareke
Moderaator

Lühidalt praegu, et püüda tohib kuni kahe tonkaga ja söödatopse võib kasutada.  Võistluspüük kestab 18.00 - 22.00 , peale kaalumist võib soovi korral püüda kasvõi mitu päeva järjest tongue
Lõke, supp ja saun on iseenesestmõistetav ning meeleolu loob ansambel "Kala pärast"
Täpsem kava ja reeglid homseks.

Eemal

12.09.2006 10:56 #11 salakala

salakala
Klubi liige

igatahes, pange mind kirja

Eemal

12.09.2006 11:11 #12 vanakala

vanakala
Admin

vanakala ka tulemas, esialgu vist üksi...hmm

Eemal

12.09.2006 12:42 #13 saareke

saareke
Moderaator

Saared täies koosseisus.

Eemal

15.09.2006 20:59 #14 nokitseja

nokitseja
Klubi liige

Tulen küll.

Eemal

18.09.2006 13:45 #15 vanakala

vanakala
Admin

Nuh, nüüd sai võistlus peetud ja auhinnadki jagatud, ainult et seda va õngesööta jäi üle ja tathtmist veel tonkatada pole ka kuhugi kadunud. Igatahes, kes sama mure käes vaevalevad andku märku, ehk korraldaks ühe korduspüügi sel nädalal smile

Eemal

18.09.2006 14:13 #16 Kaidi

Kaidi
Klubi liige

Oleksin käsi, mul kah sööta üle.

Eemal

18.09.2006 14:22 #17 saareke

saareke
Moderaator

Täiesti tüdinud olen kaevust kalu püüdmast. Pealik tegigi ettepaneku klubi Kaevuklubiks ümber nimetada.
Oleksin ka käsi tulema kui enne püügikursus korraldatakse tongue

Eemal

18.09.2006 15:17 #18 vanakala

vanakala
Admin

Pealik ehk juhatab meid mõnda huvitamasse paika, mida tema vähemalt kaevuks ei nimeta. Minuarust polnud Paljupõhja ka kaev, vähemalt läbi minu silmade vaadatuna. Kas Saadjärve saab näiteks kaevuks tituleerida?

Eemal

18.09.2006 15:32 #19 saareke

saareke
Moderaator

Minu jaoks on enamus veekogusid kaevud aga see vist minu süü ... sad

Eemal

18.09.2006 17:19 #20 salakala

salakala
Klubi liige

pole sina ainuke kaevuklubi liige smile

Eemal

09.10.2006 12:49 #21 pealik

pealik
Klubi liige

Saadjärv väga keruline järv ja kala saada suht raske. Ega ma nurisegi, pigem see näitab meie veekogude üldist seisu ja minu oskamatust. Näiteks präägu tuleb emajõest igasuguseid kavalaid kalasid ja üsna häste. Üks hea koht kus kindlalt saab on Gruusias , Kahheeetias, Kvareli rajoonis, Shilda külakese kõrval olev kalatiik. Mul seal valvur sõber ja kala kindel.

Eemal

Foorumi jalus