KalastusInfo.ee

Sa ei ole sisse loginud.

22.05.2007 09:04 #1 saareke

saareke
Moderaator

Tartumaal vohab röövpüük

Eemal

 

25.05.2007 08:53 #2 vanakala

vanakala
Admin

Re: Tartumaal vohab röövpüük

Huvitav mida see metsnik seal Lahepera järve ääres oma tööpiirkonnaks pidas, kas seda järve idakallast, mida katab pajuvõsa või siis vastaskülge, kus peamiselt soine pinnas ja sanglepad vohavad? Igatahes au ja kiitus sellisele ennastsalgavale ning ainult riigi ja rahva huvide eest seisvale metsnikule, kes ka öisel ajal ei pelga oma valdustel silma peal hoida. Huvitav aga kas need ülejäänud vandersellid olid tal julgestuseks kaasas ning kes ikka oli see kolmas riigiametnik? Selle viimase peaks ikka välja uurima ja ka tema koos teise kahega autahvlile riputama.

Eemal

 

25.05.2007 09:21 #3 saareke

saareke
Moderaator

Re: Tartumaal vohab röövpüük

Hehee, vanakala kommentaar otse Kreekast big_smile

Eemal

 

30.05.2007 22:59 #4 julc

julc
Klubi liige

Re: Tartumaal vohab röövpüük

Selle asja eest peab karmimalt karistama, et ei tekiks tahtmistki seadust rikkuda.

Eemal

 

19.07.2007 18:14 #5 Lone

Lone
Registreeritud kasutaja

Re: Tartumaal vohab röövpüük

Kõige "ilusam" röövpüügi juhtum, mida mina tean, on olnud see, mis toimus eelmise aasta suvel Väikesel Saarjärvel.
Tegemist Võrumaal, Antsla vallas, Ähijärve külas, Väike-Saarjärve talu maadele jääva 4,6 ha suuruse järvega. Järv ei olnud küll avaliku kasutamisega veekogude nimistus, kuid ülma ühegi kalastust piirava märgita.
Niisiis... möödunud suvel läksin sellele järvel oma 2 aastase pojaga koos pisut sõudma ja lanti loopima. Teise viskega sain kätte märgistamata võrgu, mis lähemal vaatlusel osutus mitmest võrgust koosnevaks jadaks... Esimene vihahoog möödas, mõtlesin, et küllap omanik tahab pidupäevaks mõne linaski-haugi pannile saada... las siis olla... sõudsin pisut edasi ja hetsin landi vastassuunda. Kaks tiiru kerimist ja lant jälle võrgus... Ka see jada koosnes kahest võrgust. Sõudsin veel pisut eemale ja viskasin landi võimalikult kaugele neist kahest jadas... tulemus- võrgus kinni.... nõutuks võttis... helistasin siis kohalikule pargivahile ja kandsin oma "saavutustest" ette. Karula RP loodusvaht Mati Urbanik oli kindel, et omanik sellist trikki ei tee, et terve järve võrku täis lapib, ning soovitas võrgud välja võtta. Sama meelt oli ka Võrumaa keskkonnainspektsioon, kui teavitasin neid Mati Urbaniku soovitusest. Korjasin siis esimesed 3 jada välja. Väikemees mu paadis nõudis aga kindlasti ka kala kättesaamist, seetõttu jätkasin kalapüüki. Paari viske pärast sain omale paraja haugipuraka landi otsa- arvata u.-3-4 kg. pisut siduri kärinat ja kala peatus... liikus, aga lähemale ei tulnud... Muidugi... mida siis veel mõelda... Kala oli jooksnud koos landiga neljandasse jadasse....
...kogu seda kirjeldust püügist ja neljast landi otsa jäänud kalast võiks jutustada õhtuni- millega asi lõppes, oli see, et korjasin välja järvest 4 haugi, keskmise kaaluga u 3,5 kg ja 8 (loe: kaheksa) võrgujada. 
Kaldale jõudes oli mul vastas perenaine, kes karjus, et kes lubas mul tema järves spinninguga kala püüda... niikuinii teen seal röövpüüki...
Ma muidugi heatahtlikult ütlesin, et tegin talle heateo ja korjasin röövpüüdjate võrgud välja tema järvest.... siis sain veel rohkem sõimata...
Kogu lugu päädis sellega, et Järve omanikel pidi olema Keskkonnaministeeriumis sugulane, kes laseb nüüd kohalt lahti loodusvaht Mati Urbaniku ja ka kõik keskkonnainspektsiooni tegelased...

Uurisin siis asja natuke teise kandi pealt... Võrumaal on lubatud võrguga(70 m pikk võrk või sama pikkusega mitme võrgu jada) püüda järvedes, mille suurus on vähemalt 5 ha(Valgamaal 10 ha). Kui on tegemist erajärvega, siis pole vaja osta võrgu luba, see antakse taotlemisel tasuta, kui rahvuspark või mõni muu institutsioon ei arva teisiti. Tähistatud peavad olema ka sel juhul võrgud korralikult.

Antud juhtumil oli järve suurus 4,6 ha,
Võrguga püüdmise luba polnud väljastatud,
Võrgud olid tähistamata,
Võrkudes oli 3 alamõõdulist linaskit(kes said vabaks) ja üks surnud alamõõduline haug.

Pärast suuremat prõõkamist küla peal ja kõigi ametnike vallandamise lubamist helistasin KKI-sse, sealt anti Võru KKI-s Lea Visnapi telefoni nr. 7868652. Üeldi, et kui mingi suurem jama lahti läheb, siis helista ja kurda mure ä´ra, küllap Lea sind aitab... Ma pole siiani helistanud... aga küll kord tuleb aega... smile

Peale seda kinnitati suurele männile järve ääres silt:

VÄIKE SAARJÄRV
ERAOMAND
POLE KALASTUSEKS AVATUD
OMANIK: KALEV SAARON
TEL: 7867637


Kõike seda võib võtta mõnusa muigega, kuid, kui perenaine räägib, et vanasti sai ühe võrguga 3 tunniga terve korvi täie kalu, aga nüüd on spinningumehed järve nii tühjaks teinud, et peab ikka 10 võrku panema, et kala saada... kasvõi ühe linaski...
...aru mine küll ei taipa, keda ta lolliks teeb oma jutuga, mind, Teid või iseennast...

Eemal

 

24.07.2007 17:32 #6 vanakala

vanakala
Admin

Re: Tartumaal vohab röövpüük

Ega avalikuks kasutamiseks mitteolev eraveekogu omanik ei peagi panema välja mingit silti, et kalastamine keelatud. See tuleneb kalapüügiseadusest, kus § 11 sätestab:
(2) Kinnisasja omaniku loal tohib harrastuspüügivahenditega püüda kala:
1) eraomanikule kuuluval avalikuks kasutamiseks määramata veekogul;
2) eraomanikule kuuluval avalikuks kasutamiseks määratud veekogul päikeseloojangust päikesetõusuni;
3) siseveekogu poolt üleujutatud kinnisasjal või selle osal.

Mis aga puutub kalapüügiloa olemasolusse, siis ka kalapüügiks kutselise kalapüügi vahenditega (õngejadad, nakkepüünised, lõkspüünised, kurnpüünised ja traalpüünised) peab eraveekogu omanik taotlema kalapüügiluba, mille annab Põllumajandusministeerium või põllumajandusministri määratud valitsusasutus tasuta.

Lisaks peab veekogu omanik kalapüügil arvestama seaduses ja selle alusel kehtestatud piiranguid püügivahenditele, püügiajale ja püüda lubatud kalaliikidele.

Seega kokkuvõtlikult eksisid eelnevas loos mõlemad, kalastiku seisukohalt võttes aga tekitas oma eksimusega suuremat kahju veekogu omanik.

Eemal

 

25.07.2007 01:24 #7 Lone

Lone
Registreeritud kasutaja

Re: Tartumaal vohab röövpüük

Vanakala> Tegelikult oli asi siiski nii, et luba õngitseda ja spinninguga püüda oli mul maaomanikelt olemas. Ja kehtis see luba aastast 2002 - 2006 selle hetkeni, kui sattusin nende võrkudele. Oleme ikkagi ühe küla inimesed ja ei teinud mina neile takistuseks läbi oma maa seenel käia ega nemad mind kalastada. See lihtsalt oli esimene kord, kui olin sellel järvel paadiga ja esimene kord, kui sattusin võrgutamisele...

Eemal

 

17.01.2008 17:26 #8 saareke

saareke
Moderaator

Re: Tartumaal vohab röövpüük

Eemal

 

24.03.2008 21:29 #9 saareke

saareke
Moderaator

Re: Tartumaal vohab röövpüük

See, et Emajõel kõva latikatragimine käib ning mitte üks jõud seda kahjuks ohjeldada ei suuda, teavad vist kõik kalamehed. Kuid et ajaleht keelatud püügiviisist positiivses  võtmes kirjutab www on uus tase!

Samas artiklis kala liikumist kommenteerinud Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi liige  Stanislav Pesjukov on häiritud, et tema juttu illustreerib keelatud püügimeetodil püütud kala pilt, oma pahameelt on avaldanud niisuguse koosluse peale ka mitmed teised klubiliikmed.

Saatsin ajakirjanik Vilja Kohlerile ka sellekohase kirja ja loodan, et edaspidi suudetakse nii suuri, ausaid kalamehi solvavaid, apsakaid vältida.

Eemal

 

25.03.2008 00:06 #10 HEINO

HEINO
Registreeritud kasutaja

Re: Tartumaal vohab röövpüük

saareke,Saatsin ajakirjanik Vilja Kohlerile ka sellekohase kirja ja loodan, et edaspidi suudetakse nii suuri, ausaid kalamehi solvavaid, apsakaid vältida.

Aituma!

Eemal

 

25.03.2008 07:04 #11 vanakala

vanakala
Admin

Re: Tartumaal vohab röövpüük

Tragimine kui selline on tegelikult üldse keelatud.

§ 3. Õngpüünised

(1) Õngpüünis on püünis, millega püügi põhimõte seisneb kala
peibutamises õngekonksule kinnitatud söödaga või muu peibutusvahendiga,
mille haaramisel kala haakub. Peale suu pole kalal muud võimalust haakumiseks ning seega on kala haakimine tema keha külge vastuolus õngpüünise püügipõhimõttega.

Eemal

 

26.03.2008 22:34 #12 salakala

salakala
Klubi liige

Re: Tartumaal vohab röövpüük

mille haaramisel kala haakub.  Peale suu pole kalal muud võimalust haakumiseks...

vaat, haaramise käigus võib ehk peale suu ka muud kohta pidi haakuda. mine sa võta kinni kuidas ta seal perutab.

//devil's advocate wink

Eemal

 

27.03.2008 07:28 #13 vanakala

vanakala
Admin

Re: Tartumaal vohab röövpüük

Haarata saab siiski millegagi, suuga, inimetsel ka kätega. Kuna kalal viimaseid pole, siis jääbki vaid esimene variant. Iseasi kui see kala tõesti kogemata landi otsa jääb kuid seda kindlasti ei saa väita kõnealuse juhtumi korral, kus tehakse kõik endast olenev, et kala kuidgipidi konksu otsa jääks.

Eemal

 

29.05.2008 08:29 #14 saareke

saareke
Moderaator

Re: Tartumaal vohab röövpüük

Õnneks saadakse vahetevahel kurikaelu ka kätte: www

Eemal

 

24.10.2008 09:50 #15 saareke

saareke
Moderaator

Re: Tartumaal vohab röövpüük

Võta nüüd siis kinni, kas Tartumaal tehaksegi kõige suuremaid loodussigadusi  või on meite inspektorid lihtsalt tublimad.
http://tartu.postimees.ee/241008/tartu_ … oto.php#33

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson