KalastusInfo.ee

Sa ei ole sisse loginud.

08.11.2012 08:09 #1 Kalastaja

Kalastaja
Külaline

Paadiluba

Kas Pede jõel sõitmiseks mootoriga (2 hj) peab olema keskkonnakaitse luba?

 

08.11.2012 11:14 #2 vanakala

vanakala
Admin

Re: Paadiluba

Peab olema Keskkonnaameti kirjalik luba, isegi elektrimootoriga sõitmiseks.

Vaata siin kolmandat peatükki: http://www.kalastusinfo.ee/sisu/vee-pea … rimine.php

Eemal

 

11.03.2013 10:15 #3 vanakala

vanakala
Admin

Re: Paadiluba

Mootorpaadiga liikumisloa taotluse vorm on läbi teinud mõningase kosmeetilise uuenduse. Uue blanketi leiab siit: http://www.kalastusinfo.ee/sisu/kasulik … nketid.php

Eemal

 

19.04.2013 11:16 #4 ole

ole
Registreeritud kasutaja

Re: Paadiluba

Ei tea kas see just teemaga seondub, aga paadi registreerimisega küll - oskaks ehk keegi selgitada, miks vajab laevatataval siseveel liiklemiseks alates 2,5 m pvc-paadi (olgu või mõnekümne-eurone "kilekott") registreerima ja selle eest paadiga sama hinna maksma, mootoriga varustatud kuuemeetrist kanuud aga registreerima ei pea - olen sellist näinud, küljepontooniga piroogiks tehtud. Minu paat on ahtrilauaga 2,7 m, ahtrilauani alla 2,5 meetri (seaduses räägitakse veekindlast paadi osast - eeldan, et veekindlus väljaspool ahtrit on küsitav). Pontooni otsad teevad temast paraku 2,7 meetrise veeliikluses kanuust ilmselt "märksa ohtlikuma ja keerulisema hiiglase", kuigi seal pontoonijuppide vahel ahtrilauast  tagapool veekindlus kui niisugune puudub - pontoon on ju põhimõtteliselt vaid paadi välissein, koosneb pvc-st ja selle vahele pumbatud õhust? Kui neid pontooni otsi seal taga ei oleks, võiks vist ka mootori paadi pikkusele liita - tükk on tükk, kaugeim punkt vöörist. VTA konstateerib fakti ja viitab seaduseandjale...

Eemal

 

21.04.2013 09:16 #5 vanakala

vanakala
Admin

Re: Paadiluba

Meresõiduohutuse seadus ütleb, et väikelaevana ei käsitata võistlusspordiks ja treeninguteks kasutatavat spordialaliidu poolt vastavalt märgistatud veesõidukit (näiteks jett, purjelaud, purjejaht, võistlusjaht ja muu selline), primitiivse konstruktsiooniga veesõidukit (näiteks ruhi, ruup, süst, kanuu, vesijalgratas ja muu selline) ning erikonstruktsiooniga veesõidukit.

Ilmselt sinu PVC ei mahu kummagi erandi alla. Peipsil sõitmiseks peavad muuseas olema registreeritud ka kõik erandid, sest piirirežiimi eeskiri ütleb, et kõik piiriveekogudel kasutatavad või nende veekogude kaldal hoitavad ujuvvahendid peavad olema registreeritud vastavas registris ja kandma registreerimisnumbrit.

Eemal

 

21.04.2013 18:55 #6 ole

ole
Registreeritud kasutaja

Re: Paadiluba

Meresõiduohutust olen muidugi lugenud, aga seesama seadus just küsimusi tekitaski - piiriveekoguga on asi täiesti arusaadav - nõukogude pärandist mõjutatuna on ametnikud jätkuvalt veendunud, justkui paadi number veepiiri kindlamaks muudaks;))) - eks ole nõukogulik mõtlemine sügaval geenides.
Pigem on teema liikumisel laevatatavatel sisevetel - kanuu ja süst, ka vesijalgratas on primitiivsed veesõidukid (miks siis mitte tavaline sõudepaat?), kummipaat aga ei ole seaduse mõttes primitiivse konstruktsiooniga? Milliste tunnuste põhjal võiks olla konstruktsiooni primitiivsus määratud? Kas täispumbatav põhjaga balloon ei ole siiski nt süstast primitiivsem? Vesijalgratas aga on konstruktsioonilt märksa keerukam. Siin oleks ehk teema õiguskantslerile... Tundub, et ka riigilõiv ei ole kuidagi proportsionaalne asja olemusega - võrdluseks ehituloa menetlemine eramu püstitamiseks (tegelen sellega) - projektiga tutvumine, erinevate asjaolude, seadusepiirangute, planeeringute jmt  kaalumine - riigilõiv aga on samas suurusjärgus - täielik absurd. Soomes olla paar korda odavam ja lihtsam... paate aga meist kordades enam.

Eemal

 

21.04.2013 20:16 #7 vanakala

vanakala
Admin

Re: Paadiluba

Ei usu, et asi geenides, pigem on piiriveekogul asi praktilisest küljest ajendatud. Veekogule minnes peab end registreerima (koos veesõidukiga) kordonis ja kuidas seda siis teha kui numbrit ei ole? Sinine kummipaat pole ilmselt kõige täpsem kirjeldus.

Ega kummipaat oma primitiivsete tunnuste juures pole ikkagi ise end veesõidukite kategooriasse määratlenud. Seda on teinud inimene ja eks neilt peaks selle kohta aru pärima.

Eemal

 

26.04.2013 10:25 #8 ole

ole
Registreeritud kasutaja

Re: Paadiluba

Piiriveekogule minnes saaks ju registreerida inimesed, kellel on nimi ja isikukood, kaasas isikut tõendav dokument. Ei ole küll kursis, aga ehk võib registreerimata jalgrattaga isegi piiri ületada (piiripunktis muidugi) ja rääkimata piiri läheduses liiklemisest, seda isegi metsateedel, märkamatult...mine sa tea;)
Kellelt siis peaks pärima, miks kummipaat ei ole primitiivne veesõiduk? Tavamõistus ei oska seda ilmselt selgitada. Ehk oleks otstarbekas see subjektiivne primitiivsuse põhimõte seaduses kõrvale jätta ja lähtuda veesõiduki mõõtmetest vmt. 2,5 m (ületab enamus kummipaate) on ilmselge liialdus eesmärgiga riigilõivu koguda. Samas suurusjärgus jäigast materjalist paate on aga väga vähe. Kas ei oleks mõtet algatada sel teemal üldine arutelu või paadimeeste ühine ettepanek seaduse muutmiseks-täpsustamiseks?

Eemal

 

01.11.2014 11:09 #9 nudrat

nudrat
Registreeritud kasutaja

Re: Paadiluba

Kuna riigipiiri seaduses ega piirirežiimi eeskirjas ei ole sätestatud, et väikelaeva juht peab registreerima kõik väikelaeva pardal viibijad, tuleb asuda seisukohale, et registreerimiskohustus lasub igal väikelaeval viibijal olenemata sellest, kas ta juhib väikelaeva või mitte. Riigikohtu kriminaalkolleegium nõustub kassaatoriga selles, et praktikas võib üks isik (nt väikelaeva juht) registreerida kõik väikelaeva pardal viibijad, kuid registreerimiskohustuse täitmata jätmise korral vastutab iga väikelaeva pardal viibija individuaalselt.

Viimati muutnud nudrat (26.11.2014 09:35)

Eemal

 

01.11.2014 11:16 #10 vanakala

vanakala
Admin

Re: Paadiluba

Sa tsiteerid ilmselt üht Riigikohtu lahendit aastate tagusest ajast.

Eemal

 

16.11.2014 20:36 #11 Jaak16

Jaak16
Külaline

Re: Paadiluba

Kui vanalt saab paadiluba üldse?

 

16.11.2014 20:49 #12 vanakala

vanakala
Admin

Re: Paadiluba

Vanus peab olema vähemalt 15 aastat ning tervislik seisund vastama B-kategooria mootorsõidukijuhi tervisele esitatud nõuetele

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson