Millega tegeleb Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi

lekk.jpg2005. aasta 8. märtsil, kui tavalised inimesed kodus naistepäevatordiga maiustasid, said kokku 18 kalastushuvilist naist-meest. Räägiti maast ja ilmast ning lõpuks otsustati oma kalastusselts luua. Nimeks sai Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi ehk lühendatult LEKK.
Kohe asuti ka põhikirjaliste ülesannete täitmisele, s.t. alustati liikmete loodus- ja kalastushuvil põhineva ühistegevuse ja liikmete vaimse ning füüsilise tervise säilitamise korraldamisega.

Esimesel tegutsemisaastal toimus 1 talipüügivõistlus, 2 suvist võistlust ja üks perepiknik. Klubi liikmeskond kosus aasta lõpuks 5 liikme võrra ja 2006. aastale läksime vastu 23 kalastushuvilisega.

2006. aastal toimus 4 võistlust. Uuendusena otsustasime klubi võistlused korraldada osavõistlustena, kus igal etapil on erinev püügiviis: talipüük, õngitsemine, spinningu- ja tonkapüük  ning igal neist saavad 15 parimat punkte. Hooaja lõpus loetakse punktid kokku ja kellel neid kõige enam, pärjatakse hooaja parimateks. Selline korraldus pakub rohkem põnevust ning peale järjekordset etappi käib elav arutelu üld-järjestuse üle.

2006_lekk_uritused.jpg

2006.a. parimaks kalastajaks pärjati Stanislav Pesjukov. Tiitliga kaasneb au hoida enda valduses aasta aega klubi rändkarikas. Käisime ühiselt Soomes, Riihimäe vabaaja messil ning esindasime harrastuskalastajaid I Emajõe festivalil. Aasta lõpuks ühendasime juba 32 kalastushuvilist.

Vaata ka: Võistlused 2006 (tulemused ja pildid)

2007. aastal hakkasime lisaks klubisisestele korraldama ka avatud võistlusi: talipüük Peipsil, Põlva päevade raames toimunud õngitsemine Põlva paisjärvel, haugipüügivõistlus Tamula järvel, mille pühendasime 75 aasta möödumisele esimesest harrastuskalastajate omavahelisest mõõduvõtmisest ning sügisene tonkapüük Emajõel, kus lisaks individuaalarvestusele toimus mõõduvõtmine ka kuni 5-liikmelistele perede klassis.

2007_lekk_uritused.jpg

Koos Emajõe Nupuklubiga tutvustasime harrastuskalastust II Emajõe festivalil ning korraldasime kalapüügivõistluse „Heade Võtete Jõgi!”, millest võttis osa 38 individuaalvõistlejat ning 4 4-liikmelist võistkonda. Klubisisesed võistlused toimusid samuti kui eelmisel aastal ja teist aastat järjest oli klubi parim kalastaja ja rändkarika hoidja Stanislav Pesjukov.

Parimate autasustamine ja võistlushooaja pidulik lõpetamine toimus Saadjärve ääres, ühiselt vähki püüdes.

Koostöös lastekoduga, Tartu Koidu Keskusega, korraldasime kevadel integratsioonihõngulised kalastuskursused ja –laagri.

Sügisest alustas kord nädalas tööd kalastusring, kus üheskoos, eesti ja vene, kodust ja lastekodust, õppisid lapsed klubiliikmetest juhendajate käe all kalapüügisaladusi tundma.

Novembris toimus klubiõhtu, kus kalateadlane Jüri Kasesalu rääkis, missuguseid haigusi kalad põevad. Aasta lõpus oli LEKK-is 38 liiget.

Vaata ka: Võistlused 2007 (tulemused ja pildid)

2008. aasta algas ekskursiooniga Narva, OÜ Störfisch tuurakasvatusse ja Põlula kalakasvatusse. Kevadel lõppes juhatuse 3-aastane tööperiood ning järgmised kaks aastat juhivad klubi tegevust Kalle Kukk, Marko Amboja, Hedi Peetsu, Stanislav Pesjukov ja Lea Saar.

Lahtistest võistlustest toimusid maikuus taas õngitsemine Põlvas ja spinningupüük Võrus, septembris tonkatasime võistu Emajõel, Käreveres ja isadepäeval kutsusime kõiki isasid koos lastega spinningupüügile  Tartusse Anne kanalile.

2008_lekk_uritused.jpg 
Koostöös Emajõe Nupuklubi tutvustasime juba kolmandat korda Emajõe festivali kalapäeval harrastuskalastust ning korraldasime üheskoos ka õngitsemisvõistluse Heade Võtete Jõgi.

Jätkus koostöö Tartu Koidu Keskusega kalastusringi vedamisel, toimusid korrapärased treeningud kord nädalas ning 10-päevane kalastuslaager Võrumaal.

Nelja klubisisese võistluse kokkuvõttes osutus  kolmandat hooaega järjest võitjaks Stanislav Pesjukov. Parimate autasustamine ning toetajate tänamine toimus taas Saadjärve ääres ühiselt vähki püüdes.

Vahva on see, et klubi üritustest võtavad liikmed osa koos peredega. Kes võistluspäeval kohale tuleb ei pea tingimata võistlema, vaid võib lihtsalt nautida sõbralikku seltskonda ja osaleda peale võistlust toimuval piknikul.  Oleme jälginud põhimõtet, et kalastamine on tore aga heas seltskonnas kalastamine veel parem.
Täna kuulub meie seltskonda juba 42 kalastushuvilist naist ja meest.

Oleme oma kohustuseks võtnud ka mitmesuguse kalastusinfo jagamise. Selleks oleme paigaldanud koostöös Keskkonnateenistusega Tartu paadisadama ja Varnja piirivalvekordoni juurde infotahvlid, millel kalastaja jaoks elementaarne info.

lekk_uritused_2008_II.jpg 

Arendame ka interneti teel info levitamist. Alates 2006.a. aprillist on avatud meie kodulehekülg aadressiga www.kalastusinfo.ee , kus „maakeelde“ tõlgitud kalapüügieeskiri ja muu kasulik teave kalameestele. Foorumis ja galeriis võivad kõik soovijad jagada oma  kalastusrõõme ja –muresid. Oluliseim info Eestis kalastamise kohta on tõlgitud ka vene, soome, inglise ja läti keelde, et meie kalavete võõramaalastest külastajad ei oleks infovaeguses.

Osaleme aktiivselt harrastuskalastusalase seadusloome protsessis ning meie klubi esindaja on ka vabariikliku harrastuskalastuse arengukava väljatöötamise töögrupi liige.

Vaata ka: Võistlused 2008 (tulemused ja pildid)

Kuhu siis edasi?! Oleme põhiliselt Lõuna-Eestis tegutsev klubi ja püüame oma tööd korraldada nii, et saaksime kalastada võimalikult paljudel veekogudel ning meie tegevusest saaksid osa võimalikult paljud kalastushuvilised.

Kohtumiseni kalavetel!
Lea Saar
LEKK juhatuse liige 

Foto: Keeri Talvekarikas 2006

lekk9.jpg