Võistlused Kalastuskaart Kalastusluba

Arhiiv

MARINE24


Kalastustest

Salmo

Trapper
Jagermeister

Jahipaun

Fishing24

Schotter

Salvest

Konksupood


jahindusinfo.ee

Toetab
Keskkonnainvesteeringute Keskus
Jagermeister

Uudised

Kalastuskaardi taotluste vastuvõtt 2017. aastaks

22.11.2016

Koostas: Kalastusinfo.ee

Kalastuskaardi taotluste vastuvõtt 2017. aastaks algab neljapäeval, 1. detsembril kell 9:00. Taotlusi saab esitada Keskkonnaameti maakondlikes esindustes ja internetis kodulehel pilet.ee.

Limiidiga kalastuskaartidest (nt võrguload) jagatakse Keskkonnaametis kohapeal ca 13% lubadest, ülejäänud internetis pilet.ee kodulehel. Sõltumata taotlemise kohast, saab üks isik samasse püügipiirkonda osta vaid ühe loa. Nii ei saa näiteks internetist ostetud loale osta samasugust luba Keskkonnaametist kohapealt ning vastupidi.

Esmakordselt pilet.ee lehelt taotlemisel on soovitav endale eelnevalt kasutajakonto luua. Selleks tuleb end esmalt autentida ID-kaardi, mobiil ID või internetipanga vahendusel. Pärast seda on võimalik luua endale kasutajakonto ning hiljem siseneda ka kasutajanime ning parooli abil.

Teisele isikule interneti teel luba osta ei saa. Küll aga saab Keskkonnaametile esitada taotluse teise isiku eest. Sellisel juhul peab taotluse esitajal olema taotleja allkirjastatud volikiri, mis volitab teisel isikul taotleja nimel taotlust üle andma.  

2017. aasta püügivahendite piirarvude osas suuri muutusi ei tule. Küll aga on 25% merele välja antavatest kuuajalistest võrgulubadest tehtud nädalasteks. Ühest kuuajalisest loast saab 4 nädalast luba. Muudatuse põhjuseks on soov võimaldada võrkudega püüda ka lühema perioodi kui kuu aja vältel ja anda suuremale hulgale inimestele võimalus taotleda luba võrgupüügiks.

Kalastuskaardi ostmisel tuleks aga arvestada sellega, et hiljem pole võimalik seda muuta ega kehtetuks tunnistada. Samuti ei saa seda kellelegi teisele kasutamiseks edasi volitada.

Kalastuskaardi taotlusi võetakse vastu järgmistes kontorites: Jõgeva, Räpina, Tartu, Valga, Võru, Viljandi, Kärdla, Haapsalu, Kuressaare, Penijõe, Pärnu, Rapla, Tallinna, Türi, Rakvere ja Jõhvi. Kontorite aadressid leiab Keskkonnaameti kodulehelt.

Vaata lisaks:


© Kalastusinfo.ee kasutajatingimused

Tagasi

Kommentaari lisamiseks peab olema sisse logitud.