Võistlused Kalastuskaart Kalastusluba

Arhiiv

MARINE24


Kalastustest

Salmo

Trapper
Jagermeister

Jahipaun

Fishing24

Schotter

Salvest

Konksupood


jahindusinfo.ee

Toetab
Keskkonnainvesteeringute Keskus
Jagermeister

Uudised

Reedel, 1. detsembril algab kalastuskaardi taotluste vastuvõtt 2018. aastaks

27.11.2017

Koostas: Kalastusinfo.ee

Kalastuskaardi taotluste vastuvõtt 2018. aastaks algab reedel, 1. detsembril kell 9:00. Taotlusi saab esitada Keskkonnaameti maakondlikes kontorites ja veebilehel pilet.ee.

Iga aastaga suunatakse üha enam lube internetti ning väheneb Keskkonnaametist väljastatavate lubade hulk. 2018. aastaks müüakse limiidiga lubadest 7% Keskkonnaametist ning 93% pilet.ee lehel (aasta varem oli see suhe 13 ja 87). Mõnedesse püügipiirkondadesse, kus limiit on väike, müüakse lube vaid internetis. Näiteks saab Tartumaal asuvale Keeri järvele võrguloa osta vaid internetist.

Suurem tõenäosus luba saada on kui seda osta internetist. Muidugi võib väikese limiidi puhul olla määravaks ka "Enteri" nupu vajutamise ajastatus ja ka interneti kiiruse võimekus. Samas kui Keskkonnaameti poolt jagamisele läheb vaid 1 luba, siis on ka väga tõenäoline, et keegi on enne teid selle juba ära taotlenud. Olgu Seda enam, et taotlusi saab esitada püügipiirkonnast sõltumata kõigis keskkonnaameti kontorites (välja arvatud Otepää, Palmse ja Endla). 

Kui ostate pilet.ee lehele kalastuskaarti esmakordselt, siis on soovitav endale päeva varem kasutajakonto luua. Selleks tuleb end esmalt autentida ID-kaardi, mobiil ID või internetipanga vahendusel. Pärast seda on võimalik luua endale kasutajakonto ning hiljem siseneda ka näiteks kasutajanime ning parooli abil.

Teise isiku eest saab kalastuskaardi taotlust esitada vaid Keskkonnaametis kohapeal. Sellisel juhul peab taotluse esitajal olema taotleja allkirjastatud volikiri, mis volitab teisel isikul taotleja nimel taotlust üle andma. Internetis saab luba osta vaid endale.

Kui 2017. aastal tehti mere tarbeks eraldi nädalased load, siis 2018. aastal tulevad need lisaks ka Võrtsjärvel. Peipsil hakkab olema kevadisel võrgupüügil varasema ühe asemel kaks perioodi (1.-31. märts ja 1. aprill kuni 4. mai).

Kalastuskaardi ostmisel tuleks oma plaanid põhjalikult läbi mõelda, sest hiljem pole võimalik luba muuta ega ka kehtetuks tunnistada ja raha tagasi saada. Samuti ei saa seda kellelegi teisele kasutamiseks edasi volitada.

Kalastuskaardi taotlusi võetakse vastu järgmistes Keskkonnaameti kontorites: Jõgeva, Räpina, Tartu, Valga, Võru, Viljandi, Kärdla, Haapsalu, Kuressaare, Penijõe, Pärnu, Rapla, Tallinna, Türi, Rakvere ja Jõhvi. Kontorite aadressid leiab Keskkonnaameti kodulehelt.

Vaata lisaks:


© Kalastusinfo.ee kasutajatingimused

Tagasi

Kommentaari lisamiseks peab olema sisse logitud.